تشریفات جذب بیماران بین‌الملل برای فعالان گردشگری سلامت سرانجام حذف شد

پیرو وبینار “چالش‌های حقوقی گردشگری سلامت ایران ” در ماهنامه سفر، نمایندگان وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ۲۵ خردادماه به توافق رسیدند تا تشریفات جذب بیماران بین‌الملل را هم برای دارندگان مجوز بند ب و هم شرکت‌های تسهیلگری حذف کنند.

دکتر سعید هاشم‌زاده رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگوی اختصاصی با ماهنامه سفر ضمن اعلام این مطلب خاطر نشان کرد:‌ بانماینده وزارتخانه میراث فرهنگی،‌گردشگری و صنایع دستی به توافق رسیده‌ایم تا شرکت‌های گردشگری سلامت مجوز بند ب می‌گیرند و متقابلا، آژانس‌های بند ب که از سوی این وزارتخانه به وزارت بهداشت معرفی‌ می‌شوند مجاز خواهند بود تا مجوز جذب بیماران بین‌الملل را دریافت کنند.

به گفته دکتر هاشم‌زاده این تصمیم جدید با ترک تشریفات آیین‌نامه‌ای انجام خواهد شد و می‌تواند به یکی از چالش‌های دیرینه میان دو وزارتخانه پایان دهد.

لازم به توضیح است که ماهنامه سفر در وبینار تخصصی “چالش‌های حقوقی گردشگری سلامت” این موضوع را به بحث کارشناسی گذاشته بود که ویدیوی مباحث فنی این بحث به زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال خود را بپرسید
ارسال از طریق واتساپ