تقویت همکاری‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با هدف کمک به ارتقاء ایمنی حمل و نقل جاده ای کشور و توسعه سفرهای ایمن، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این تفاهم نامه روز دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ همزمان افتتاح هفتمین نمایشگاه لجستیک، حمل و نقل و صنایع وابسته در محل مصلی تهران، توسط محمدحسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به امضا رسید.

مشارکت در زمینه طراحی، تدوین، پیاده سازی و اقدامات عملی مرتبط با ایمنی سفر و ارتقاء ایمنی حمل و نقل جاده ای کشور با بهره گیری از مقررات، الگوها و تجارب بین المللی همسو، موضوع تفاهم نامه مشترک کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای است.

بر اساس این تفاهم نامه دو طرف در زمینه ایجاد زمینه استفاده از ظرفیت های تجربی و تئوری فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) در کشور، بهره گیری از FIA در بهبود کیفی خدمات مراکز مکانیزه معاینه فنی خودرو سنگین کشور و شیوه های کنترل و نظارت بر آن، ارتقا و به روز رسانی نحوه کنترل ایمنی وسایل نقلیه سنگین در طول بهره برداری، انتقال تجارب FIA در زمینه ارتقاء ایمنی کاربران آسیب پذیر جاده ای و مشارکت در اجرای طرح های ارتقاء ایمنی این گروه، همکاری خواهند داشت.

همچنین تنظیم، تدوین و ارائه بسته های آموزشی مرتبط با مهارت های رانندگی به فعالین بخش حمل و نقل جاده ای از جمله شرکت ها و رانندگان، استفاده از ظرفیت های فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی در راستای برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و ارایه کمک های فنی ویژه کارشناسان ایمنی سازمان مذکور، از دیگر زمینه های همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال خود را بپرسید
ارسال از طریق واتساپ