همایون ذرقانی

ارزش‌آفرینی در مناسبات گردشگری ایران و تاجیکستان

 


بررسی ظرفیت‌های توسعه گردشگری ایران و تاجیکستان موضوع ضیافت شام باشکوهی بود که در رستوران سعداباد با حضور سفیر تاجیکستان در ایران و هیات همراه در رستوران سعد‌اباد برگزار شد.

این ضیافت شام به میزبانی شرکت بین‌المللی گردشگری توسعه تمدن شهر کادوس و ماهنامه سفر‌ و یا حضور‌ مصطفی فاطمی مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزازت میراث فزهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نماینده جامعه تورگردانان ایران، و دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نظام‌الدین زاهده
سعید مجردی مدیرعامل شرکت کادوس ضمن خوشامدگویی به مهمانان از برگزاری رویدادهای فرهنگی از سوی شرکت کادوس خبر داد که می‌تواند گامی مهم در اشناسازی ظرفیت‌های گردشگری دو‌کشور‌ باشد.

همایون ذرقانی

سفیر تاجیکستان در این ضیافت یاداور شد که با سفر رییس جمهور تاجیکستان به تهران و دیدارهای پی در پی و چند جانبه مناسبات گردشگری به سرعت رو به توسعه خواهد بود و در اینده نزدیک شاهد اتصال پایتخت‌های دو‌کشور‌ با هواپیمایی سامان تاجیکستان می‌باشیم. او تاکید کرد که اراده سیاسی برای تقویت گردشگری بین دو کشور شکل گرفته تا بخش خصوصی در شرایط مناسبی ارزش‌افرین باشد.

نظام‌الدین زاهدی مشابهت‌های فرهنگی و تاریخی میان دو کشور را نقطه قوت توسعه گردشگری میان دو کشور برشمرد.

همایون ذرقانی

نمایندگان دفاتر مسافرتی تاجیکستان در این ضیافت از تلاش خود برای طراحی بسته‌های گردشگری میان دو‌کشور‌ یاد کردند و ظرفیت‌های گردشگری میان دو‌کشور را قابل توجه دانستند.

آقای بنکدار به نمایندگی از جامعه تورگردانان ایران حذف رواید بین دو کشور را برای توسعه گردشگری بسیار ضروری دانست و افزود هرچه برنامه‌ریزی سفر ساده‌تر باشد به تناسب آن همه ذینفعان صنعت گردشگری از این بازار بهره مند خواهند شود

در این مراسم همچنین همایون ذرقانی مدیرمسئول ماهنامه سفر و یکی از میزبانان این ضیافت از جزییات طرح انتشار ویژه‌نامه کاربردی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری هر دو کشور ایران و تاجیکستان سخن گفت که می‌تواند در برنامه‌ریزی بهتر برای دفاتر خدمات مسافرتی ایران و تاجیکستان سودمند باشد.


همایون ذرقانی
ایران تاجیکستان ایران تاجیکستان تاحیکستان ادوس
تاجیکستان ماهنامه سفر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال خود را بپرسید
ارسال از طریق واتساپ